Zimné záhrady

Zimná záhrada je jeden zo spôsobov, ako si zväčšiť obytný priestor, ktorý vďaka veľkým preskleným plochám dokonale zapadá do prírody bez toho, aby narušoval jej prirodzenú krásu. Príjemným a originálnym spôsobom dotvára vzhľad domu, ktorý je vďaka tomu oživený o výrazný estetický prvok.

Zimná záhrada sa projektuje ako stavba pričlenená k domu. Možno ju využiť na stolovanie, relax, posedenie s priateľmi, alebo ako pracovňu. Často plní funkciu domácej botanickej záhrady, v ktorej sa dajú pestovať izbové kvety, či niektoré druhy izbových rastlín, ktoré sú počas leta umiestnené v záhrade.

Zimná záhrada zabezpečí, že interiér sa v lete nebude prehrievať a v zime nebude prepúšťať chlad. Vyhovujúce tepelnoizolačné vlastnosti možno docieliť kvalitným izolačným sklom či dvoj sklom v závislosti od toho, kde bude stena umiestnená a na čo bude slúžiť. Prehrievaniu možno zabrániť pomocou tieniacej techniky, alebo použitím reflexného či dymového skla.


Dôležitú úlohu hrá orientácia zimnej záhrady. Na juh otočená miestnosť má výhodu tepla a svetla behom celého roka, ale nezaobíde sa bez zatienenia a dostatočného počtu špeciálnych okien, ktoré sa dajú cez horúce letné dni otvoriť. Zimné záhrady orientované na sever bývajú studené a tienisté, ale keď im doprajete termoizolačné sklo a izoláciu stien a podlahy, premení sa v pohodlnú oázu. Východne orientované budú mať plno slnka ráno, a pri použití špeciálneho zasklenia sa teplo udrží až do popoludnia. Zimné záhrady umiestnené na západ budú zaliate svetlom večer.


Pokiaľ si nebudete istý správnosťou alebo vhodnosťou Vašej voľby, neváhajte nás kontaktovať napríklad cez náš kontaktný formulár, prípadne na telefónnom čísle 0948 777 772. 
Poradenské služby, zameranie a nacenenie Vám poskytneme zdarma.


Ukážka našich prác:

ZAUJALA VÁS NIEKTORÁ Z NAŠICH PONÚK?

Neváhajte a napíšte nám.

KONTAKT